Odszkodowanie wypłacone na podstawie ugody sądowej z tytułu umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy – czy należy opłacić podatek i składki


Pytanie:

Zawarliśmy z byłym pracownikiem ugodę sądową w sprawie zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy i zobowiązaliśmy się do wypłaty tytułem odszkodowania 3.000 zł. Czy od wymienionej kwoty powinniśmy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy? Czy możemy zastosować tu wyłączenie składkowe wynikające z § 2 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia składkowego?

Dołącz do prenumeratorów publikacji

"Serwis płatnika ZUS"

Sprawdź ofertę »

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła


wiper-pixel