Tarcza antykryzysowa – co sprawdzi kontrola podatkowa – 21.09.2020
W związku z epidemią koronawirusa przedsiębiorcy mogli skorzystać z różnych form pomocy określonych tarczą antykryzysową. Pomoc ta przyznawana była najczęściej w oparciu o oświadczenie przedsiębiorcy, bez szczegółowego weryfikowania dokumentacji na etapie składania wniosku. Dlatego urzędy zapowiadają kontrole, których celem będzie sprawdzenie zasadności, a także prawdziwości danych stanowiących podstawę ubiegania się o pomoc z tarczy antykryzysowej. »
Przepisy antykryzysowe - kluczowe rozwiązania dla kadrowych i specjalistów ds. płac - 18.08.2020
Poznaj praktyczne aspekty związane ze stosowaniem przepisów antykryzysowych i dowiedz się, w jaki sposób skorzystać z wprowadzonych rozwiązań. Zapraszamy do udziału w webinarium, w trakcie którego ekspert udzieli odpowiedzi na najważniejsze zapytania kadrowych i specjalistów ds. płac. »
Jakich błędów unikać we wniosku o dofinansowanie z FGŚP – 26.05.2020
Jedną z form dla pracodawców przewidzianych w ramach tarczy antykryzysowej jest możliwość uzyskania dofinasowania do wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Na co zwrócić uwagę wypełniając wniosek o pomoc z FGŚP? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka vloga kadrowo-płacowego. »
Restrukturyzacja zatrudnienia w okresie epidemii – 29.05.2020
Na skutek kryzysu wywołanego epidemią wielu pracodawców może być zmuszonych do redukcji etatów. Jeśli pracodawca podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy o pracę pracownikowi, może to zrobić, stosując się do odpowiednich zasad wypowiadania umów o pracę. »
Jakie są skutki upływu limitu 33 miesięcy?
W listopadzie 2018 r. w przypadku pierwszych umów mija 33-miesięczny limit zatrudnienia na czas określony. Czy skutek w postaci przekształcenia się umowy o pracę na czas określony w zatrudnienie bezterminowe powinien być formalnie potwierdzony np. poprzez zawarcie aneksu do umowy? Obejrzyj wideoporadę eksperta. »
RODO a przetwarzanie dokumentów w aktach osobowych
Zasady dotyczące ochrony danych osobowych ograniczają zakres dokumentów, które pracodawca może gromadzić i przetwarzać w aktach osobowych. Czy w świetle przepisów RODO jest dopuszczalne przechowywanie w aktach osobowych m.in. kserokopii dowodu osobistego lub prawa jazdy? Czy jest podstawa do przechowywania w aktach np. kopii paszportu cudzoziemca? Obejrzyj poradę eksperta. »