Czy emerytowana księgowa może być członkiem zarządu i nie podlegać ubezpieczeniom?

Pytanie:

Jestem emerytowaną księgową i aby dorobić do emerytury pracuję jako księgowa dla wspólnot mieszkaniowych na umowę zlecenia. Opłacam za siebie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Czy wspólnoty mieszkaniowe zamiast umowy zlecenia mogą powołać minie na członka zarządu i uchwałą określić zakres pracy i wynagrodzenie? Chodzi o to, że zarząd i członkowie nie płacą składek do ZUS, tylko podatek od wynagrodzenia zaliczanego do pozostałych źródeł przychodu (art.10 ust. 1 pkt 9 ustawy PIT).

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Serwis płatnika ZUS
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Serwis płatnika ZUS

ZOBACZ OFERTĘ